Az IKT vállalkozások döntő többsége, uniós társfinanszírozással megvalósuló K+F+I pályázatokon felül a 3. prioritás (IKT) adta lehetőségekből részesülhet. Ezen kiírások mindegyike kombinált pályázat, így a pályázatok szakmai lehetőségein túl, kiemelten fontos figyelembe venni a kölcsönnel járó kötelezettségeket, valamint előnyöket egyaránt.
Pluszpontot ér pályázatoknál az akkreditált klasztertagság, amely sok esetben jelentősen növelni tudja a pályázó nyerési esélyeit.
A Digitális Jólét Program megvalósításában kitüntetett fontosságú egyeztetési fórum, a Digitális Jólét Fórum 2016 áprilisában megkezdte működését. A Digitális Jólét Fórum rendeltetése, hogy a kormányhatározatban szereplő feladatok megvalósítása során a szakmai és társadalmi konzultáció színhelye legyen.
Csongrád Megyei Kereskedelmi és Iparkamara mellett működő Enterprise Europe Network Szegedi Irodája segítségével adta be a brit konzorciumvezető partnerrel közösen H2020-as pályázatát a szegedi székhelyű DEAK Zrt. A cég az Európai Bizottság kkv-kat segítő hálózatának üzleti adatbázisában találta meg konzorciumi partnerét.
Október 18-án "Okos gazdaságfejlesztés" üzleti meetup-ot és benchmarking klubot tartott a Klaszter. A rendezvényen többek között szó esett nemzetközi klaszter pályázatok támogatásával megnyíló üzleti lehetőségekről, az akkreditációs innovációs klaszter cím megújításáról, Szeged MJV okos gazdaságfejlesztési terveiről, a megalakult helyi foglalkoztatási paktum támogatásairól az ICT szektorban, valamint az Enterprise Europe Network hálózat mutatkozott be, ill. a KATANA projekt.